Botërori, ISIS kërcënon se do kryejë sulme TERRORISTE në Rusi

Publikuar tek: bota, më 09:02 15-06-2018 Botërori, ISIS kërcënon se do kryejë sulme TERRORISTE në Rusi

Kampionati Botror në Rusi sapo ka filluar, ndërkohë kanë ardhur dhe kërcënimet e para.

ISIS ka kërcënuar Rusinë, duke thënë se do të kryejë sulme terroriste, duke hedhur bomba me dron gjatë ndeshjeve."Ne po ju shohim. Ne kemi dronë, po shqyrtojmë vendin dhe do ju sulmojmë", thuhet në pamjet e montuara që qarkullojnë në rrjetet sociale. 

Ky kërcënim ndaj Rusisë dhe Botërorit ka ardhur nëpërmjet një deklarate të bërë nga ISIS. Ende nuk dihet vërtetësia e deklaratës, ndërkohë kaq ka mjaftuar për të shpërndarë panik dhe shqetësime te të gjithë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01303505897522
array(1) { ["section"]=> string(67) "boterori-isis-kercenon-se-do-kryeje-sulme-terroriste-ne-rusi-124452" }