Botërori: Vjen lajmi i mirë nga FIFA për Kombëtaren Shqiptare dhe Përfaqësuesen e Kosovës

Publikuar tek: sport, më 11:15 10-01-2017 Botërori: Vjen lajmi i mirë nga FIFA për Kombëtaren Shqiptare dhe Përfaqësuesen e Kosovës

Është zyrtarizuar në fundmi nga vetë faqja zyrtare e FIFA-s, se është vendosur që pjesëmarrëse në Kampionatet Botërore do të marrin pjesë 48-të ekipe, duke ndryshuar përfundimisht rregullat aktuale për pjesëmarrjen e ekipeve në këto kompeticione.

Ky është një lajm i mirë për Kombëtaren Shqiptare dhe Përfaqësuesen e Kosovës, të cilave pas këtij lajmi, pra se do të jenë vetëm 48-të ekipe pjesëmarrëse, u rritet mundësia që të sigurojnë pjesëmarrjen në Botëror.

Vendimi është unanim dhe është marrë nga këshilli i FIFA-s, duke ndryshuar rregullat dhe numrin e ekipeve pjesëmarrëse për Botërorin e vitit 2026-të.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.2662410736084
array(1) { ["section"]=> string(94) "boterori-vjen-lajmi-i-mire-nga-fifa-per-kombetaren-shqiptare-dhe-perfaqesuesen-e-kosoves-65106" }