Braçe-Bodes: Në oborrin tuaj keni njerëz të përfshirë në krim

Publikuar tek: politike, më 12:01 17-03-2015 Braçe-Bodes: Në oborrin tuaj keni njerëz të përfshirë në krim Ritvan Bode dhe Erion Braçe

Është mbledhur sot (e martë , 17 mars) Komisioni i Ekonomisë ku ende nuk ishte paraqitur ministri i Financave, Shkëlqim Cani. Mes deputetëve Ritvan Bode e Erion Braçe ka patur debate jo vetëm në lidhje me këtë mungesë por edhe me protestën që PD-ja zhvilloi para Kuvendit.

Braçe i është drejtuar ish-ministrit të Financave, Ritvan Bodes duke I thënë se sado që ankohen për vonesat, në oborr ka njerëz të përfshirë në krim.

Brace: Përfaqësuesi i ministrisë ende nuk ka ardhur në Komisionin e Ekonomisë

Bode: Është bërë e udhës që qeveria të mos vijë

Braçe: Nuk bashkohem me ju në protestë

Brace:Duhet të vini në 9:50

Bode: Kjo tregon se shumica nëpërkëmb insititucionet. Çdo ditë zbulohen prova të reja me krimin. Maxhoranca e konsideron botën e krimit të vetën.

Brace: Në oborrin tuaj keni njerëz të përfshirë në krim

Komisioni i Ekonomisë dhe Industrisë ka diskutuar formulën e privatizimit të INSIG

Gjiknuri: Borxhet nga dështimi i pagesave nga konsumatorët, nga politikat jo të mira menaxhuese

Braçe: Borxhet edhe nga ish-kryeministri berisha dhe ish ministri Bode. Sot po mundohemi të dalim nga kjo humnerë e borxheve.

MEI: Humbja për shkak të liberalizimit dhe keqmenaxhimit të tregut

Braçe: Punonjës të INSIG-ut edhe në Bankën e Shqipërisë

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010607957839966
array(1) { ["section"]=> string(65) "brace-bodes-ne-oborrin-tuaj-keni-njerez-te-perfshire-ne-krim-6120" }