Braçe i gjen Bashës një emër të ri: ‘’LYL’’. Më pas e quan ‘”PeDeist’’ dhe i flet gjatë

Publikuar tek: politike, më 13:03 20-02-2016 Braçe i gjen Bashës një emër të ri: ‘’LYL’’. Më pas e quan ‘”PeDeist’’ dhe i flet gjatë

Erion Braçe i njohur për gjestet simbolike të tij kundër opozitarëve, sot ka menduar të merret me kreun e PD-së, Lulzim Bashën.

Pasi i ka gjetur një emër të ri atij, duke e quajtur ‘’Lyl’’, ai ka menduar të luajë edhe pak me fjalën ‘’Pedeist’’ e kushedi çfarë nënkuptimi ka dashur të japë.

“Zotni PeDeist a çfare je, hapesira publike eshte e imja’’, i drejtohet Braçe-Bashës. Ja çfarë i shkruan Braçe:

“HAPESIRA PUBLIKE NUK ESHTE PER BIZNESIN O LYL!!

HAPESIRA PUBLIKE ESHTE PER QYTETARIN!!

TARIFA E 10-FISHUAR SHUME E VOGEL PER TE NDALUR BABEZINE QE PO PRONESON KETE QYTET!!

E pashe dje te protestonin dje fizikisht per kete dhe po e lexoj sot:

"ZENIA E HAPESIRES PUBLIKE, 10-FISHOHET TARIFA PER BIZNESIN"!!

Ky qenka nami dhe shkak per te protestuar fuqishem!!

Lexoni pak me vemendje:

Zenie e hapesires publike!!

Tani;

Zotni PeDeist a cfare je, hapesira publike eshte e imja, e jotja, e kujtdo qe banon ne kete qytet, parimisht as qe duhet te zihet nga cilido, qytetar apo biznesmen.

Qe gjithkush nga keta te grupit babezia qe po e perveteson kete qytet te frenohet, jo vetem me polic, duhet te kete surratit kete tarifen e 10-fishuar dhe pak e ka. Mendoja se do ishte me shume.

Ne fund,

ju lutem zgjidheni kete gje:

Nje dite protestoni per mbrojtjen e nje hapesire publike nga nje kend lojrash publik ne nje park urban qe ju e mendoni dhe e doni si pyll, diten tjeter dilni e protestoni per rritjen e tarifes qe frenon apo ndeshkon zenien e hapesires publike!! Sa pa mend jeni!!”

saliberishaloja

Loja vizuale e Braçes, ditë më parë me Berishën

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089330673217773
array(1) { ["section"]=> string(83) "brace-i-gjen-bashes-nje-emer-te-ri-lyl-me-pas-e-quan-pedeist-dhe-i-flet-gjate-33085" }