Braçe mbledh fshatarët por diçka nuk shkon si duhet

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:25 10-02-2016 Braçe mbledh fshatarët por diçka nuk shkon si duhet

Erion Braçe, deputeti socialist ka mbledhur sot të gjithë fshatarët e Këmishtajt në Lushnje, duke u folur për punët e mira të qeverisë, por diçka nuk shkon ashtu siç duhet.

Fotoja që ka hedhur Braçe kërcet dhe shumë madje. Sipër kokës së tyre, duket një vulë e madhe lagështie. Nuk dihet se i kujt është ky ambjent, i komunës apo ndonjë ambjent privat i tyre, por një gjë është e sigurtë që ky nuk ishte varianti më i mirë i mundshëm për të pritur deputetin.

“Ne pune;

Per 15 vite, asnje kryefamiljar ne komunen e Gradishtes, nuk legalizoi dot shtepine, lokalin, dyqanin, magazinen;

ZERO, ZERO!

Per 45 dite, me para publike dhe duke kontraktuar nje kompani private sherbimi, jane verifikuar ne terren 800 objekte nga 1200 gjithsej.

Sot ne Kemishtaj,

Ne dhame 50 lejet e para te legalizimit!

Per 10 dite behem 100 te gjera;

Deri ne fund te marsit do behen 800.

Deri ne fund te Qershorit do behen dhe 400 te fundit ne Mertish e Spolate!

Pra,

BRENDA VERES NE MBYLLIM TERESISHT LEGALIZIMIN NE NJESINE ADMINISTRATIVE GRADISHTE!

Nderkohe,

Prej 1 Marsit secili nga kryefamiljaret pronare te objekteve te legalizuara, nuk do te shkoje me ne Zrpp, por me certifikaten e pronesise te objektit te legalizuar do te merret Aluizni!

Ti gezoni!!”, shkruan Braçe.

erionbracetakimiok

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087909698486328
array(1) { ["section"]=> string(57) "brace-mbledh-fshataret-por-dicka-nuk-shkon-si-duhet-32234" }