Braçe në krah të Ramës dhe kundër Blushit: Do ishte akuzuar ai po të kishte incidente

Publikuar tek: politike, më 21:10 10-10-2015 Braçe në krah të Ramës dhe kundër Blushit: Do ishte akuzuar ai po të kishte incidente

Deputeti Erjon Braçe ka reaguar jo pak herë ndaj kritikave që kanë ardhur nga kolegu i tij Ben Blushi drejtuar kryeministrit Edi Rama.

Të njejtën gje ka bërë edhe sot Barçe, kur i është përgjigjur Blushit për akuzat se Rama u mburr me humbjen. Sipas Braçes, nëse një gur i vetëm do ishte hedhur në fushën e Elbasanit, ai që do të akuzohej do të ishte pikërisht kryeministri Rama.

“Sikur qoftë edhe një gur i vetëm të ishte hedhur në fushën e Elbasanit, siç pak javë më parë në fushën e Qemal Stafës kur luante Kukësi, fajin do e kishte Edi Rama dhe kori i gjykatësve do ishte i njëjti”, shkruan deputeti në facebook.

Lexo edhe: Ben Blushi: Rama u mburr me humbjen e Kombëtares, gjeti lavdi në disfatë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066540241241455
array(1) { ["section"]=> string(90) "brace-ne-krah-te-rames-dhe-kunder-blushit-do-ishte-akuzuar-ai-po-te-kishte-incidente-22830" }