Braçe përgatitet për kongresin, tregon se për çfarë do të përgjigjet nesër

Publikuar tek: politike, më 22:52 18-03-2016 Braçe përgatitet për kongresin, tregon se për çfarë do të përgjigjet nesër

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe ka rreshtuar disa pyetje, përgjigjet e të cilave do t’i japë nesër në kongres. Është e qartë se fjalimi i Braçes do të jetë i orientuar kundër kritikave të kolegut Ben Blushit, qoftë për drejtimin e partisë apo për punën e qeverisë.

Nëse Partia Socialiste do të zhvillojë kongresin e saj, i cili do të hapet nga kryetari Edi Rama.

Postimi i Erjon Braçes:

Neser nga Kongresi i PSSH;

E Majta e re apo E Majta e shekullit te shkuar?

E Majta sterile apo E Majta funksionale?

Nje shoqeri per ekonomine apo nje ekonomi per shoqerine!? Shoqeria e kamjes apo shoqeria e mirqenies?

Konsumi apo te mirat e pa tregtueshme?

Pabarazia e te ardhurave apo edhe pabarazia e mundesive?

Varferia e te ardhurave apo edhe varferia e aftesive?

Rritja ekonomike apo shperndarja e saj?

Borxhi publik apo shpenzimet e mira qe luftojne pabarazine e mundesive dhe aftesive?

Punesimi si statistike apo tregu i punes se ligjshme, te paguar realisht,

te mbrojtur e garantuar?

Taksim i ri sipas xhiros se kompanive apo taksim i fore ne nje shkalle te re progresive per fitimet e monopoleve?

Fonde investimesh permes borxheve te brendshme apo fonde investimesh permes partneritetit publik privat dhe te drejtave sovrane te shtetit?

Privatizim apo perdorim nga komunitete lokale te pasurive publike te perbashketa?

Demokraci perfaqesuese apo vendimmarrje te nje elite ekonomike- produkt i pabarazise dhe perqendrimit te pasurise?

PERGJIGJEM NESER;

E MAJTA SIPAS "CMIMEVE NOBEL", JO SIPAS AMBICIES PER KARRIGE!! vo: Qe te mos harroj;

te rrezojme Qeverine apo te bejme Drejtesine?!!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009268045425415
array(1) { ["section"]=> string(79) "brace-pergatitet-per-kongresin-tregon-se-per-cfare-do-te-pergjigjet-neser-35461" }