Braçe sërish i revoltuar me punët e Bashës: Pse nuk shkruat e thatë gjë në mediat ku ju punonit?

Publikuar tek: politike, më 13:17 20-01-2016 Braçe sërish i revoltuar me punët e Bashës: Pse nuk shkruat e thatë gjë në mediat ku ju punonit?

Deputeti socialist Erjon Braçe komenton një zënkë për pallatin e ri në lagje, duke u bërë një puetje të thjeshtë: se pse nuk e përmendin Lulzim Bashën.

“ Pse nuk shkruat e thatë gjë në mediat ku ju punonit?’’, i pyet Braçe.

“Po mirë, Po Lulzim Bashën përse nuk e përmendni? po shoh që dy njerëz po zihen për një pallat të ri në lagje!! ata i thonë park!!

Ndërkohë po i kërkojnë llogari njëri-tjetrit: pse fole për atë e nuk flet për këtë?!

Po shtohem dhe unë duke ju thënë të dyve:

Po mirë, po kur unë flisja jo veç për pallatin, por edhe për një rrugë që Lulzim Basha tentoi ta bënte 4 herë me radhë mu në këtë zonë-Lagje, nga pallati i Lulit deri tek pallati me kërkesë të Lulit, si nuk foli asnjë nga ju?

Po kur banorët dolën dy ditë me radhë e protestonin tamam për këtë rrugën që e kthente fundin e Parkut, duke kafshuar sërish në të, tamam në shesh ndërtimi, pse nuk shkruat e thatë gjë në mediat ku ju punonit?

Dhe ju nuk punonit as në Top Channel, as ne A1 Report, as ne Neës 24, as te Tema, të cilët shkruan e folën!!

Ne fund kam dhe nje pyetje te fundit;

Po si ka mundesi qe lulzim bashen se permendni fare? Tani urdhëroni dhe mendimin e lagjes, shprehur që dy vite më parë: Mos ndërtoni më në këtë lagje!!’’, u thotë Braçe, pa dhënë emra se kush janë ata që po zihen, por që me siguri do jenë punonjës mediatikë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 9.57 milionë euro koncesion 10 vite për mbledhjen e TVSH-së nga privati
Konferenca e Donatorëve, Bozdo: U lavdëruan veprat e Lulzim Bashës »
Article Logic
Execution time: 0.0072839260101318
array(1) { ["section"]=> string(100) "brace-serish-i-revoltuar-me-punet-e-bashes-pse-nuk-shkruat-e-thate-gje-ne-mediat-ku-ju-punonit-30485" }