Brad Pitt ndryshon jetët e të prekurve nga uragani Katrina, rindërton 109 shtëpi

Publikuar tek: bota, më 11:49 17-08-2015 Brad Pitt ndryshon jetët e të prekurve nga uragani Katrina, rindërton 109 shtëpi

Plot 10 vite pas uraganit Katrina në New Orleans të Shteteve të Bashkaura ka ende qindra familje që vuajnë pasojat katastrofike dhe mungesën e një shtëpie.

Por ylli i Hollivudit, aktori i famshëm Brad Pitt, është ndër të rrallët Vip-a që jo vetëm ka kujtuar këtë 10 vjetor, por ka ndihmuar personalisht në rindërtimin e plot 109 shtëpive të shkatërruara nga uragani.

“U treguam shumë naiv - thjeshtë menduam të ndërtojmë shtëpitë, sa e vështirë mund të jetë?”, tha Pitt për NewOrleans Neës.

Por edhe pse në fakt rezultoi shumë e vështirë, Brad Pitt nuk u tërhoq. Ai nuk rindërtoi thjeshtë 109 shtëpi të shkatërruara nga uragani, por me qindra jetë njerëzish. Por babai i 6 fëmijëve, Brad Pit ishte i vendosur që rindërtimi i shtëpive të ishte edhe estetikisht i bukur, për këtë arsye ai u angazhua vetë gjatë punimeve.

pitt2.jpg

pit3.jpg

pit4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011157989501953
array(1) { ["section"]=> string(85) "brad-pitt-ndryshon-jetet-e-te-prekurve-nga-uragani-katrina-rinderton-109-shtepi-18545" }