Braimllari takim me të rinjtë në Korçë: Rama ka shkatërruar vendin dhe po ju detyron të emigroni

Publikuar tek: politike, më 16:49 21-04-2019 Braimllari takim me të rinjtë në Korçë: Rama ka shkatërruar vendin dhe po ju detyron të emigroni

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka zhvilluar takime me të rinjtë në Korçë.

Ai është shprehur se është shqetësues largimi i të rinjve nga vendi për shkak të kësaj qeverie dhe te këtij kryeministri.

Sipas Braimllarit, Rama ka shkatërruar vendin duke e zhytur në varfëri ekstreme dhe duke i detyruar te rinjtë të emigrojnë.

Postimi i plotë:

Me Enon në Korçë, i cili na prezantoi miqtë e tij.
Shqetësuese largimi i të rinjve nga vendi për shkak të kësaj qeverie dhe te këtij kryeministri. Të rinjtë çdo ditë e më shumë po e lënë vendin sepse nuk kanë mundësi punësimi, siguri publike dhe një sistem arsimor që ti shërbejë tregut të punës.

Edi Rama ka shkatërruar vendin duke e zhytur në varfëri ekstreme dhe duke i detyruar te rinjtë të emigrojnë.

LSI angazhohet ne hartimin e politikave në shërbim të rinjve. Hapjen e vendeve të reja të punës. Arsim profesional dhe investim në bujqësi si një mundësi e mirë për të zhvilluar ekonominë dhe për të hapur vende të reja pune.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024133920669556
array(1) { ["section"]=> string(102) "braimllari-takim-me-te-rinjte-ne-korce-rama-ka-shkaterruar-vendin-dhe-po-ju-detyron-te-emigroni-161293" }