Braktiset Berati, nën mbrojtjen e UNESCO-s, por i mëshiruar vetëm nga fati (FOTOT PIKANTE)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:29 06-03-2017 Braktiset Berati, nën mbrojtjen e UNESCO-s, por i mëshiruar vetëm nga fati (FOTOT PIKANTE)

Qyteti i Beratit ka dhënë me kohë alarmin se shumë godina të konsideruara si monument kulture kanë nevojë urgjente për restaurim, por duket se këmbanat e alarmit kanë rënë në vesh të shurdhët.

Këtë fakt e konfirmojnë këto foto të publikuara nga Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore, ku godinat e rëndësishme kanë nisur të shemben dhe duket sikur nga çasti në çast do të shemben.

Një ditë më parë, në Gjirokastër një tjetër godinë që mbrohej nga UNESCO u përfshi nga flakët, që sipas të dhënave paraprake shkak u bë një shkëndijë elektrike. Fatmirësisht nuk pati të lënduar, pasi në banesë nuk kishte njeri, por tashmë qyteti i “gurtë” do të ketë një banesë më pak të cilësuar monument kulture.

ber.jpg

berat_3.jpg

berat_2.jpg

bert.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbani çadrat me vete, ja si parashikohet të jetë moti gjatë ditës së sotme
Tentoi të kalojë 3-vjeçarin pa prokurë në Greqi, duke manipuluar policin, por e pëson keq »
Article Logic
Execution time: 0.01331901550293
array(1) { ["section"]=> string(92) "braktiset-berati-nen-mbrojtjen-e-unesco-s-por-i-meshiruar-vetem-nga-fati-fotot-pikante-70897" }