Braktiset projekti për “Urën kopsht” në Londër, "kulti i kotësisë"

Publikuar tek: bota, më 21:03 14-08-2017 Braktiset projekti për “Urën kopsht” në Londër,

Projekti i urës së kopshtit, i cili kur u prezantua nga ish kryetari i Bashkisë së Londrës Xhorxh Osborne u kritikua shumë, mesa duket nuk do të realizohet.

Projekti i urës që do të lidhte dy lagjet më të pasura të Londrës, u konsiderua si i padobishmë dhe i ekszagjeruar, madje disa kritike e kishin pagëzuar me emrin “kulti kotësisë”.

Ura ishte konsideruar si e tepërt dhe një obejkt narcizist që nuk do i sillte ndonjë dobi qytetit, shkruan the Guardian.

Në fillim kur ura u prezantua nga ish kryebashkiaku i Londrës Osborne dhe arkitekti Thomas Heatherwick, u gjykua se mund të kishte një kosto prej 50 milon paundësh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Piramida e Madhe e Gizës zbulon “datën e saktë kur do vijë fundi botës”
Tronditet Franca, sulm terrorist në një piceri në Paris »
Article Logic
Execution time: 0.010872840881348
array(1) { ["section"]=> string(67) "braktiset-projekti-per-uren-kopsht-ne-londer-kulti-i-kotesise-89100" }