Braktisi Rusinë për t'u bërë profesionist në Shqipëri, por…

Publikuar tek: sport, më 10:31 18-10-2018 Braktisi Rusinë për t'u bërë profesionist në Shqipëri, por… Albi Sorra boksier

Një nga boksierët më të suksesshëm në Shqipëri, Albi Sorra, tregoi për emisionin "Adrenalinë" në IN Tv, shumë detaje rreth karrierës së tij dhe boksit. Fitues i shumë medaljeve kombëtare dhe ndërkombëtare, me një karrierë 15 vjeçare rrëfeu karrierën dhe vështirësitë e tij në Rusi.

 

“Unë kam studiuar në Rusi për sport. Atje boksi është në majat më të larta dhe për këtë arsye mendova të lidh mirë arsimin me sportin”.

I pyetur se cilat janë vështirësitë me të cilat është përballur në Rusi, boksieri u shpreh për IN Tv se :”Në pamje të parë ashtu duket, por duke qenë se komuniteti i sportit fal shumë lehtësira, në kuptimin që nuk ka shumë paragjykime dhe njerëzit janë shumë të dashur dhe nuk kam pasur problem”.

Sorra tregoi se nëse do t'i jepej mundësia për t'u larguar nga vendi do ta bënte një gjë të tillë, pasi sipas tij, Shqipëria nuk i mbështet sportistët.

Intervista e plotë: http://www.intv.al/adrenaline-boksieri-qe-braktisi-rusine-per-tu-bere-profesionist-ne-shqiperi-por-video-75686

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025536060333252
array(1) { ["section"]=> string(64) "braktisi-rusine-per-t-u-bere-profesionist-ne-shqiperi-por-138244" }