Brazil, autobusi bie në humnerë, humbin jetën 42 pasagjerë

Publikuar tek: bota, më 08:57 15-03-2015 Brazil, autobusi bie në humnerë, humbin jetën 42 pasagjerë

Një autobus me 50 persona në bord ka rënë nga një lartësi mbi 400 m në jug të Brazilit në afërsi të qytetit të Joinville në shtetin Santa Catarina, ku kanë humbur jetën 42 prej tyre.

Të paktën gjashtë nga të mbijetuarit u liruan nga rrënojat dhe janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore. Një helikopter i ndihmës së shpejtë është dërguar në vendngjarje, por ndërhyrja ka qenë e veshtirë për shkak të terrenit të thyer. Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë një defekt tenkik. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01282811164856
array(1) { ["section"]=> string(61) "brazil-autobusi-bie-ne-humnere-humbin-jeten-42-pasagjere-5923" }