Brazili dërgon ish presidentin në burg për korrupsion

Publikuar tek: bota, më 22:38 12-07-2017 Brazili dërgon ish presidentin në burg për korrupsion

Ngjarja e ditës në Brazil ishte dënimi i ish-presidenti Luiz Inacio Lula Da Silva i cili  është akuzuar për korrupsion duke u dënuar me nëntë vite e gjysmë burg.

Nga ana e tij Lula ka mohuar pretendimet se ai ka marrë një apartament si ryshfet në një skandal korrupsioni që lidhej me kompaninë shtetërore të naftës në Brazil.

Lula Da Silva tha se gjykimi kishte parapaskena politike dhe ka mohuar cdo akuzë. Ndërkohë kjo është vetëm çështja e parë që gjykohet nga pesë akuzat që rëndojnë kundër tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpallet “gjendja e emergjencës” në Nevada, mbarojnë rezervat e kanabisit
Ndahet nga jeta legjenda e jazz-it, Ray Phiri »
Article Logic
Execution time: 0.012413024902344
array(1) { ["section"]=> string(59) "brazili-dergon-ish-presidentin-ne-burg-per-korrupsion-85961" }