Brazili eleminohet me penallti në cerekfinalet e Copa America nga Paraguai

Publikuar tek: sport, më 11:02 28-06-2015 Brazili eleminohet me penallti në cerekfinalet e Copa America nga Paraguai Skuadra e Brazilit

Fati nuk ka qenë me Brazilin në Copa America. Skuadra e yjeve është skualifikuar pasi humbi në penallti nga Paraguai, në cerekfinalen e garës. Ndeshja përfundoi me barazim 1-1 që detyroi ekzekutimin e penaltive, ku lojtarët e Paraguait ishin më të saktë.

Robinho çoi Brazilin në avantazh pas 15 minutash, të cilin avantazh ata e ruajtën deri në mesin e pjesës së dytë.

Ishte një penalti e realizuar nga Derlis Gonzalez që barazoi gjithçka dhe që çoi ndeshjen në penalti.

Nga pika e bardhë për Brazilin të pasaktë ishin Everton Ribeiro dhe Douglas Costa, me kombëtaren Selecao që eliminohet nga e njëjta kombëtare që u eliminua katër vite më parë, po në të njëjtën fazë.

Në gjysmëfinale Paraguai do të përballet me Argjentinën që një ditë më parë eliminoi Kolumbinë po në penalti.  

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093190670013428
array(1) { ["section"]=> string(80) "brazili-eleminohet-me-penallti-ne-cerekfinalet-e-copa-america-nga-paraguai-14813" }