Brazili jashtë Botërorit, ja me kë ndeshet Belgjika në gjysmëfinale

Publikuar tek: sport, më 21:08 06-07-2018 Brazili jashtë Botërorit, ja me kë ndeshet Belgjika në gjysmëfinale

Një gol i shënuar në pjesën e dytë nuk ka mjaftuar për Brazilin, që ka mbyllur sot rrugëtimin në Kupën e Botës.

Belgjika arriti të shënojë dy gola në pjesën e parë të ndeshjes, si dhe të shmangte një barazim. Ndeshja u mbyll në 1-2.

Tashmë Belgjikën e pret Franca në gjysëmfinale ndërsa nesër do të përcaktohet edhe dyshja tjetër në përballjet Rusi-Kroaci dhe Angli-Suedi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03049898147583
array(1) { ["section"]=> string(73) "brazili-jashte-boterorit-ja-me-ke-ndeshet-belgjika-ne-gjysmefinale-127033" }