Bregu pas takimit me komisionerin Hahn: Ka patur lëvizje por bosët e drogës s’janë kapur

Publikuar tek: politike, më 15:14 24-03-2015 Bregu pas takimit me komisionerin Hahn: Ka patur lëvizje por bosët e drogës s’janë kapur Kryetare e Komisionit te Integrimit

Kryetarja e Komisionit të Integrimit, njëkohësisht deputete e PD Majlinda Bregu, zhvilloi një takim me komisionerin për zgjerimin e Bashkimit Europian Johanes Hahn i cili që prej ditës së djeshme ndodhet në një vizitë në Tiranë.

Pas takimit me komisionerin Han,  Bregu tha se  është paraqitur një platformë për dekriminalizimin por sipas saj, bosët e drogës ende nuk janë kapur . Sipas Bregut situata e krimit në vend është prioriteti numër një i momentit.

“Nuk besoj se kryeministri ka tjetër prioritet. Koha është sot dhe është më e mirëpërcaktuar se herët e tjera. Nëse kanë vullnet të bëjnë pastrimin e politikës”, u shpreh Bregu.

“Ka patur lëvizje por bosët e drogës nuk janë kapur dhe Shqipëria sot është me laboratorë të sofistikuar të përpunimit e drogës”, tha më tej Bregu.

Kryetarja shtoi gjithashtu se reforma në drejtësi nuk është e qëndrueshme  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009890079498291
array(1) { ["section"]=> string(92) "bregu-pas-takimit-me-komisionerin-hahn-ka-patur-levizje-por-boset-e-droges-s-jane-kapur-6808" }