Brenda avionit presidencial të SHBA (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:06 22-01-2015 Brenda avionit presidencial të SHBA (Foto)

Sot Air Force One është një prej avionëve më luksoz dhe të sigurtë në mbarë botën

“Air Force One” është një nga simbolet më të rëndësishme të presidencës amerikane. Kurioziteti për ta njohur më shumë avionin është i madh dhe pikërisht për këtë Shtëpia e Bardhë ka vendosur të publikojë disa foto nga mjediset e brendshme të tij. Në fotot e publikuara shihet presidenti amerikan Barack Obama, gjatë kohës që është në udhëtim, ndërsa në një foto tjetër shfaqen ish-presidenti, George Bush dhe ish-sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton.

John F. Kennedy ishte presidenti i parë që vendosi të kishte një avion të personalizuar për Shtëpinë e Bardhë. Sot Air Force One është një prej avionëve më luksoz dhe të sigurtë në mbarë botën.

 

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012081861495972
array(1) { ["section"]=> string(45) "brenda-avionit-presidencial-te-shba-foto-1217" }