Brenda javës nisin pagesat e farmacive me rimbursim

Publikuar tek: aktualitet, më 10:57 21-01-2019 Brenda javës nisin pagesat e farmacive me rimbursim Ilustruese

Brenda javës nisin pagesat e farmacive me rimbursim nga Fondi  Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor.

 

Burime nga FSDKSH bëjnë me dije se me çeljen e buxhetit të ri dhe me delegimin e kompetencave tek drejtori I komanduar, nis menjëherë pagesa e farmacive për barnat e rimbursueshme që çdo muaj I përfitojnë qytetarët.

Sipas Fondit, në asnjë moment nuk është cënuar shërbimi për qytetarët, ndërsa ngërci I krijuar me subjektet farmaceutike tashmë është zgjidhur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Paketën Fiskale 2019', ja ndryshimet kryesore të ligjit për tatimin mbi të ardhurat
Transferimi i Hajdarmataj dhe Çelës nëpër rrethe, KLP 'shuplakë' Arta Markut »
Article Logic
Execution time: 0.011819124221802
array(1) { ["section"]=> string(58) "brenda-javes-nisin-pagesat-e-farmacive-me-rimbursim-149652" }