Brenda rrugëve të Havanës, vendit që jeton ende mes komunizmit dhe rezistencës ndaj demokracisë (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:37 18-08-2015

Kuba vijon të mbetet një vend me rregulla të forta sa i përket lidhjeve me botën jashtë. Megjithatë, vendi është duke bërë hapa para në këtë drejtim dhe marrëveshja me SHBA-në për hapjen e ambasadave në kryeqytetet respektive e vërteton këtë.

“Zëri i Amerikës” ka publikuar një video ku për disa sekona tregohet jeta e banorëve të kubanezëve në kryeqytetin e vendit, në Havana.

Ndonëse një vend komunist jo shumë i hapur me botën, në Kubë teknologjia dhe interneti kanë mundur të depërtojnë mes qytetarëve ashtu si në çdo shtet tjetër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.09722900390625
array(1) { ["section"]=> string(106) "brenda-rrugeve-te-havanes-vendit-qe-jeton-ende-mes-komunizmit-dhe-rezistences-ndaj-demokracise-video-18651" }