Brenda sallës së gjyqit, këta janë 11 KUKSIANËT e BURGOSUR (FOTO- VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:57 20-04-2018 Brenda sallës së gjyqit, këta janë 11 KUKSIANËT e BURGOSUR (FOTO- VIDEO) Kuksianet ne sallen e gjyqit

Pritet vendimi në Gjykatën e Shkodrës për 11 protestuesit e arrestuar të Rrugës së Kombit.

Në sallën e gjyqit kanë hyrë tashmë deputetë të opozitës, familjarë dhe gazetarë por nuk janë lejuar kamerat. Jashtë ambienteve të gjykatës protestohet, hidhen flakadanë dhe kërkohet lirimi i 11 protestuesve.

11 kuksianët për të cilët do merret sot vendimi:

 1-Shpëtim Todaj

2- Xhevahir Gashi

3- Elton Cengu

4- Florian Onuzi

5- Shkëlqim Vata

6- Xhevahir Gashi

7- Ervis Oruci

8- Rasim Onuzi

9- Vasil Laçi

10- Abdi Haziri

11- Edmond Matmuja

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbërrijnë deputetët e PD, Shkodra e blinduar, tym e thirrje: Rama m*** mu**t...
Vendimi për të arrestuarit, përkeqësohet situata në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.011353015899658
array(1) { ["section"]=> string(75) "brenda-salles-se-gjyqit-keta-jane-11-kuksianet-e-burgosur-foto-video-117593" }