Brenda “strofkullës” së Osama Bin Laden (Foto)

Publikuar tek: bota, më 12:04 13-03-2015 Brenda “strofkullës” së Osama Bin Laden (Foto)

Mediat angleze kanë botuar disa foto të reja nga vendi ku fshihej terroristi Osama Bin Laden përpara se të ndërmerrte sulmet ndaj SHBA-së më 11 shtator të 2001.

Fotot janë bërë nga gazetari Abdel Barri Atëan në vitin 1996 dhe tregojnë Bin Ladenin gjatë kohës që fshihej në malet afgane në rajonin Tora Bora, deri në momentin kur SHBA me sulmet e saj në këtë rajon e detyroj terroristin të zhvendosej.

Bin Laden u ekzekutua nga forcat speciale amerikane të “Navy Seal” më 2 maj të 2011 në Pakistan.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019374132156372
array(1) { ["section"]=> string(47) "brenda-strofkulles-se-osama-bin-laden-foto-5763" }