Breshër apo borë, hidhi një sy çfarë ka rezervuar moti për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 24-12-2017 Breshër apo borë, hidhi një sy çfarë ka rezervuar moti për sot

Moti vijon të jetë i ashpër në shumë zona të vendit, si pasojë e reshjeve të borës dhe ngricave që kanë mbërthyer pjesën më të madhe të territorit.

Dita e sotme sipas meteoalb do jetë me mot të kthjellët, me përjashtim të disa vranësirave që do të vërehen në pjesën e dytë të ditës, në zona verilindore dhe Veriore.

Megjithatë vranësirat do të jenë të pranishme herë pas here në të gjithë territorin, ndërsa temperaturat mbeten konstante në mëngjes por me rritje me 2-3 gradë gjate dites.

Pergjithesisht nuk do te kete reshje bore, por temepraturat do jene te uleta shoqeruar me ngrica.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13048791885376
array(1) { ["section"]=> string(68) "bresher-apo-bore-hidhi-nje-sy-cfare-ka-rezervuar-moti-per-sot-104181" }