Breshër i madh në Përmet e Këlcyrë, shkatërrohen të mbjellat

Publikuar tek: aktualitet, më 22:46 05-07-2020 Breshër i madh në Përmet e Këlcyrë, shkatërrohen të mbjellat

Breshër me intensitet të lartë ka përfshirë ditën e sotme zonën e Këlcyrës dhe Përmetit duke shkaktuar dëme të shumta në bujqësi.

Në disa fshatra të kësaj zone raportohet se janë shkatërruar të mbjellat, gjithashtu edhe pemët frutore.

Moti i keq ka përfshirë vendin këtë fundjavë me rreshje shiu e vetëtima, duke zbrazur edhe plazhet nga turistët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010493993759155
array(1) { ["section"]=> string(66) "bresher-i-madh-ne-permet-e-kelcyre-shkaterrohen-te-mbjellat-212940" }