Breshëri mitralozi ndaj ‘rivalit’ në dashuri, arrestohet 30-vjeçari shqiptar i shpallur në kërkim

Publikuar tek: bota, më 15:28 25-06-2018 Breshëri mitralozi ndaj ‘rivalit’ në dashuri, arrestohet 30-vjeçari shqiptar i shpallur në kërkim Foto ilustruese

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane.

Sipas mediave lokale mëngjesin e sotëm ka rënë në pranga shtetasi K.K., 30 vjeç.

30-vjeçari akuzohet se në vitin 2011 ka qenë në qendër të një hetimi, i akuzuar se në një rrugë në komunën Fano, ka tentuar të vrasë me armë zjarri rivalin në dashuri të mikut të tij.

30-vjeçari bashkë me mikun e tij lanë një takim me kundërshtarin e tyre, një 45-vjeçar italian, ndaj të cilit shkarkuan një breshëri mitralozi, megjithatë italiani nuk u lëndua nga plumbat. Gjatë këtyre viteve në kërkim, shqiptari ishte zhvendosur në Castelfranco Veneto.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011579036712646
array(1) { ["section"]=> string(101) "bresheri-mitralozi-ndaj-rivalit-ne-dashuri-arrestohet-30-vjecari-shqiptar-i-shpallur-ne-kerkim-125676" }