Breshëri plumbash drejt hotel ‘Volorekës’, Gjykata lë në burg organizatorin (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:16 14-08-2020 Breshëri plumbash drejt hotel ‘Volorekës’, Gjykata lë në burg organizatorin (EMRI)

Gjykata e Pogradecit ka vendosur masësn ‘arrest me burg’ për Ilir Berberin, i cili organizoi sulmin me armë më 8 gusht në hotel ‘Volorekën’.

Ilir Berberi, i njohur me nofkën "Liri i Rrushkës", u arresta 2 ditë më parë i dyshuar se kishte rolin e e organizatorit.

Lidhur me ngjarjen e 8 gushtit ku u qëlllua me breshëri plumbash hotel ‘Voloreku', ka shkuar në 7 numri i të arrestuave lidhur me këtë ngjarje.

Janë arrestuar Ilir Meçolli, 29 vjeç, Ardian Xhuti, 29 vjeç, banues në Zvezdë, Maliq dhe Elvir Haxhia, 32 vjeç, ditën e djeshme u arrestua Meardi Berberi, Anterio Kaloshi, Ervin Kalaja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098628997802734
array(1) { ["section"]=> string(84) "bresheri-plumbash-drejt-hotel-volorekes-gjykata-le-ne-burg-organizatorin-emri-217104" }