Breshëri plumbash ndaj policsë, plagoset një efektiv

Publikuar tek: bota, më 23:48 28-07-2018 Breshëri plumbash ndaj policsë, plagoset një efektiv Nga vendngjarja

Katër persona kanë hapur zjarr kundrejt makinës së policisë duke lënë të plagosur një prej tyre.

Sipas mediave angleze, ngjarja e rëndë ka ndodhur në lindje të Londrës, ku policia pas një lajmërimi se disa persona me një mjet tip BMW, lëviznin me armë, ka shkuar menjëherë në vendngjarje.

Sapo policia ka mbërritur, katër burra të moshave të ndryshme, nga 20 deri në 22 vjeç kanë qëlluar me breshëri në drejtim të tyre dhe janë përpjekur të largohen.

Por pas 15 minutash ndjekje, katër burrat janë arrestuar, e ndërsa njëri nga policët është plagosur lehtë.

Komandanti i policisë vlerësoi përpjekjete efektivëve, duke i quajtur oficerët e përfshirë "tepër të guximshëm” në dhënien fund të ndjekjes.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014434099197388
array(1) { ["section"]=> string(58) "bresheri-plumbash-ndaj-policse-plagoset-nje-efektiv-129465" }