Breshëri plumbash në korridoret e parlamentit iranian, 3 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:10 07-06-2017 Breshëri plumbash në korridoret e parlamentit iranian, 3 të plagosur

Në korridoret e parlamentit iranian breshëri plumbash kanë vërshuar duke plagosur 3 persona.  

Sulmuesi hapi zjarr kudër rojes, pastaj sulmloi njerëzit e pranishëm brenda ndërtesës duke u arratisur,  njoftoi agjencia e lajmeve ”FARS”.

Agjencia shtoi se dy civilë dhe një roje i parlamentit (IRGC) u plagosën rëndë nga të shtënat.

Ka gjithashtu raporte për një të shtënat në mauzoleumin e Ayatollah Khomeinit, themeluesit të shtetit modern.
Një dëshmitar i tha agjencisë së lajmeve Reuters se incidenti në parlament ishte i frikshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arabia censuron pishinën familjare, e kthen gruan në komerdare (Foto)
7 të plagosur në parlamentin iranian, ISIS merr përsipër sulmin me armë dhe bomba »
Article Logic
Execution time: 0.010962009429932
array(1) { ["section"]=> string(73) "bresheri-plumbash-ne-korridoret-e-parlamentit-iranian-3-te-plagosur-81529" }