Breshëri plumbash në një lokal nate në Gjermani, dy të vdekur dhe disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:06 30-07-2017 Breshëri plumbash në një lokal nate në Gjermani, dy të vdekur dhe disa të plagosur

Një person është qëlluar për vdekje dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë zjarri në një lokal nate në Gjermani.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orës 04.30 minuta.

Për pasojë një person u qëllua për vdekje dhe të tjerë u plagosën. Pas ndërhyrjes së policisë u ekzekutua me armë edhe vetë autori, gjatë shkëmbimit me armë zjarri. Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një sulm terrorist apo jo, megjitatë policia ka nisur hetimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr i madh në festivalin “Tomorrowland” në Spanjë, evakuohen 22 mijë pjesëmarrës
Aksidentohet autobusi me turistë në Serbi, plagosen të paktën 27 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012242078781128
array(1) { ["section"]=> string(87) "bresheri-plumbash-ne-nje-lokal-nate-ne-gjermani-dy-te-vdekur-dhe-disa-te-plagosur-87780" }