Breshëri sa një kokërr vezë dëmton qytetin, thyen xhamat e shtëpive dhe prish të mbjellat (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:30 20-03-2019 Breshëri sa një kokërr vezë dëmton qytetin, thyen xhamat e shtëpive dhe prish të mbjellat (VIDEO)

Një qytet në Kinë është përfshirë  nga një stuhi e madhe breshëri.

Stuhia zgjati rreth 20 minuta  por ajo që ishte shumë e çuditshme ishin kokrrat e breshërit që mund të krahasoheshin pa frikë me madhësinë e një kokrre vezë.

Kjo stuhi solli shumë dëmtime nëpër makina si dhe u thyerje xhamash nëper banesa.

Stuhia në qytetin Jinping solli ndalimin e qarkullimit të makinave si dhe pati shumë dëmtime në zonat bujqësore duke u prishur të mbjellat.

Deri më tani nuk janë raportuar viktima në njerëz.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013283014297485
array(1) { ["section"]=> string(101) "bresheri-sa-nje-kokerr-veze-demton-qytetin-thyen-xhamat-e-shtepive-dhe-prish-te-mbjellat-video-157148" }