Brexit, deklarata e May: Britania mund të mos e lërë BE-në

Publikuar tek: bota, më 22:04 09-03-2019 Brexit, deklarata e May: Britania mund të mos e lërë BE-në Kryeministrja e Britanise se Madhe, Theresa May

Kryeministrja britanike, Theresa May, ka paralajmëruar parlamentin britanik, se nëse javën e ardhshme e refuzojnë planin e saj për Brexit-in, atëherë Britania mund të mos e lërë kurrë BE-në. 

Ligjëvënësit britanikë pritet të votojnë të martën për marrëveshjen me BE-në. Në janar ata kanë votuar kundër marrëveshjes së parë të cilën kryeministrja May e propozoi dhe e dërgoi në parlament.

Theresa May po kërkon ndryshime të ‘minutës së fundit’ në marrëveshjen me Bashkimin Evropian.

Kryeministrja britanike bëri të ditur se do të bisedojë edhe njëherë me udhëheqësit evropianë në përpjekje për t’i bindur ata që të miratojnë ndryshimet përmes të cilave do ta kishte të lehtë të marrë votën pro në parlamentin britanik.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011912107467651
array(1) { ["section"]=> string(63) "brexit-deklarata-e-may-britania-mund-te-mos-e-lere-be-ne-155824" }