BREXIT, jep dorëheqjen nga qeveria vëllai i kryeministrit: Gjendem mes besnikërisë familjare dhe interesit kombëtar

Publikuar tek: bota, më 13:28 05-09-2019 BREXIT, jep dorëheqjen nga qeveria vëllai i kryeministrit: Gjendem mes besnikërisë familjare dhe interesit kombëtar

Vellai i kryeministrit britanik Boris Johnson, Jo, dha dorëheqjen nga qeveria dhe do të jetë vetëm anëtar i parlamentit ku gjendet prej 1 dekade.

Ministri i shtetit për universitetet, Shkencën, Kërkimin dhe Inovacionin bëri një deklaratatë në rrjetet sociale se ai “po gjendej në mes të besnikërisë familjare dhe interesit kombëtar”.

Nuk është hera e parë që Jo Johnson ka dhënë dorëheqjen prej Brexit. Në nëntorin e kaluar ai gjithashtu dha dorëheqjen, kur ishte në qeverinë e ish kryeministres Theresa May.

Ndryshe nga vëllai i tij ai ka bërë thirrje për një referendum të dytë. Eshtë shumë larg qëndrimit të kryeministrit që e ka marrë dallga e daljes deri në datën 31 tetor.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013092041015625
array(1) { ["section"]=> string(120) "brexit-jep-doreheqjen-nga-qeveria-vellai-i-kryeministrit-gjendem-mes-besnikerise-familjare-dhe-interesit-kombetar-177396" }