Brexit ndan gazetaren Rachel nga vëllai i saj Boris Johnson

Publikuar tek: bota, më 15:08 23-04-2019 Brexit ndan gazetaren Rachel nga vëllai i saj Boris Johnson

Fëmijë të të njëjtëve prindër, por të kundërt në bindje.

Në Britaninë e Madhe, gazetarja Rachel Johnson, motra e ish-ministrit të Jashtëm konservator, Boris Johnson, është gati për të dalë në fushë me partinë e porsalindur 'UE change UK', nëse Britania e Madhe do të marrë pjesë në zgjedhjet europiane në fund të majit.

Njoftimi është bërë nga vetë Rachel Johnson, aktiviste dhe militante anti Brexit.

Rachel u përfshi në listën e kandidatëve për zonën zgjedhore të Anglisë Jugperëndimore dhe mori pjesë sot në Bristol në fillimin e fushatës lokale për zgjedhjet europiane./ATA/

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013146877288818
array(1) { ["section"]=> string(66) "brexit-ndan-gazetaren-rachel-nga-vellai-i-saj-boris-johnson-161550" }