Brexit/ Theresa May letër BE-së: Duam kohë deri në 30 Qershor

Publikuar tek: bota, më 10:55 05-04-2019 Brexit/ Theresa May letër BE-së: Duam kohë deri në 30 Qershor

Kryeministrja britanike Theresas May i ka kërkuar përmes një letre Bashkimit Europian, që largimi i Britanisë nga BE të shtyhet për në datë 30 Qershor.

Plani për largimin e Britanisë nga BE-ja në daten 12 Prill duket si një synim shumë i veshtirë pasi parlamenti britanik nuk ka miratuar ende se me çfarë plani Britania do largohet nga BE-ja.

Në të njëjtën kohë bursa e Britanisë është çdo ditë në rënie dhe ekonomia po kalon një krizë të madhe.

Në një përpjekje për të fituar kohë, May i kërkon presidentit të BE, Donald Tusk që të shtyhet largimi i tyre nga BE-ja deri në daten 30 Qershor. Ndërkohë përgjigjia e BE-së pritet brenda ditës së sotme.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012249946594238
array(1) { ["section"]=> string(66) "brexit-theresa-may-leter-be-se-duam-kohe-deri-ne-30-qershor-159263" }