"Britain's Got Talent" e rrezikuar nga sulmet e ISIS, shtohen masat e sigurisë

Publikuar tek: bota, më 18:06 22-05-2016

Në një prej spektakleve më të mëdha televizive në Britaninë e Madhe, “Britain's Got Talent”, janë marrë masa drastike për të siguruar gjyqtarët, audiencën dhe konkurrentët nga ndonjë sulm i mundshëm terrorist.

Sipas mediave britanike, personeli i sigurisë është rritur ndjeshëm ndërsa në ambientet ku do të organizohet spektakli janë instaluar kamera, skanera dhe pajisje të tjera aeroportuale për të shmangur çdo akte terrorist. Ka dyshime se organizuesit e spektaklit mund të kenë marë ndonjë kërcënim të drejtpërdrejtë nga ISIS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18906593322754
array(1) { ["section"]=> string(81) "britain-s-got-talent-e-rrezikuar-nga-sulmet-e-isis-shtohen-masat-e-sigurise-41183" }