Bilanci më i keq deri tani në Britani, 260 viktima në 24 orët e fundit nga covid-19, numri total i kalon 1000

Publikuar tek: bota, më 16:52 28-03-2020 Bilanci më i keq deri tani në Britani, 260 viktima në 24 orët e fundit nga covid-19, numri total i kalon 1000

Britania e Madhe është një ndër vendet më të prekura në botë nga covid-19. Deri më tani Britania numëron mbi 17 mijë viktima, me 2546 raste të reja në ditën e fundit. ndërkohë në 24 janë shënuar 260 viktima, duke e çuar numri total në 1019.

Të shëruar janë 135 ndërsa 163 ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social tha se kjo ishte rritja më e madhe e viktimave në një ditë, që në shpërthimin e pandemisë.

Në vend janë bërë në total mbi 120 mijë teste, ku 17.089 kanë rezultuar pozitiv.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010555028915405
array(1) { ["section"]=> string(71) "britani-260-viktima-ne-24-oret-e-fundit-numri-total-i-kalon-1000-200426" }