Britani/ 6 shqiptarë dënohen me 44 vite burg, iu gjetën 33 kg kokainë

Publikuar tek: bota, më 17:15 29-07-2015 Britani/ 6 shqiptarë dënohen me 44 vite burg, iu gjetën 33 kg kokainë

Gjashtë shqiptarë jaanë dënuar me 44 vite burg në total nga gjykata “Guildford Croën” më Britani të Madhe pasi në fillim të këtij viti u janë gjetur 33 kilogram kokainë e klasit A, vlera e së cilës në treg arrinte 6.3 millionë paund.

Shqipëtarët e dënuar janë:

• Nexhip Shehi, 27 vjeç, i dënuar me 12 vite burg.

• Bib Gjegjaj, 27 vjeç, i dënuar me 4 vite dhe 6 muaj burg.

• Dorjan Ramaj, 24 vjeç, i dënuar me 3 vite dhe 9 muaj burg.

 • Rezart Lepuri, 42 vjeç, i dënuar me 4 vite burg.

• Athanasios Anastopoulos, 28 vjeç, i dënuar me 9 vite burg.

• Vladamir Palushi, 26 vjeç, i dënuar me 11 vite burg.

Policia e Londrës e ka konsideruar arrestimin dhe dënimin e 6 shqiptarëve si një sukses të punës së saj në luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080962181091309
array(1) { ["section"]=> string(73) "britani-6-shqiptare-denohen-me-44-vite-burg-iu-gjeten-33-kg-kokaine-17248" }