Britani/ Avioni rrëzohet dhe shpërthen në flakë, 11 persona midis tyre 2 futbollistë humbasin jetën

Publikuar tek: bota, më 18:56 23-08-2015

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Britani të Madhe, ku një avion sportiv është rrëzuar në një autostradë duke u marrë jetën 11 personave, ndërsa kanë mbetur të plagosur 15 të tjerë.

Ngjarja është regjistruar në West Sussex të Britanisë, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e aksidentit të rëndë.

Mes viktimave kanë qenë edhe dy futbollistë të skuadrës Worthing United, portieri Matt Grimstone, 23 vjeç, dhe mesfushori Jacob Schilt, 23 vjeç.

Pamjet dhe videot nga vendi i ngjarjes tregojnë qartë momentin tmerrues të rrëzimit të avionit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013015985488892
array(1) { ["section"]=> string(103) "britani-avioni-rrezohet-dhe-shperthen-ne-flake-11-persona-midis-tyre-2-futbolliste-humbasin-jeten-19002" }