Britani, Farage shpall 5 premtimet e fushatës, “ti themi jo BE-së”

Publikuar tek: bota, më 16:29 30-03-2015 Britani, Farage shpall 5 premtimet e fushatës, “ti themi jo BE-së”

Lideri i Partisë anti-emigracion UK Independence Party (UKIP), Nigel Farage, ka zbuluar në prag të fushatës zgjedhore 5 premtimet e partisë së tij.

-Ti themi jo Bashkimit Europian

-Të kontrollojmë kufijtë tanë

-3 miliardë paund për Shërbimin Kombëtar të Shëndetit

-Ndalimin e shpenzimeve të ndihmës së jashtme

-Jo taksë mbi pagën minimale

Partia anti-emigracion dhe që e dëshiron Britaninë jashtë Bashkimit Europian, ka fituar mjaft popullaritet në vitet e fundit. Në zgjedhjet lokale të vitit 2014 ajo fitoi një numër rekord prej 163 vendesh në Parlamentin anglez por nuk mori drejtimin e asnjë këshilli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028331995010376
array(1) { ["section"]=> string(67) "britani-farage-shpall-5-premtimet-e-fushates-ti-themi-jo-be-se-7368" }