Britani, fotografitë tregojnë Ed Miliband duke dalë nga shtëpia e kundërshtarit të tij

Publikuar tek: bota, më 11:50 28-04-2015 Britani, fotografitë tregojnë Ed Miliband duke dalë nga shtëpia e kundërshtarit të tij

Fushata në Britani është bërë shumë e ethshme mes konservatorëve dhe laburistëve. Laburistët deklaruan se Ed Miliband është intervistuar nga Russell Brand, pasi i ka bërë një vizitë në shtëpi, komedianit.

Kjo vizitë çoi në disa spekulime që zoti Brand të mbështesë liderin laburist. Zoti Brand gjithmonë i ka kërkuar të rinjve që të mos votojnë, duke thënë se zgjedhjet ndryshojnë fare pak gjëra dhe se aksioni i drejtpërdrejtë është një hap më efektiv për një “revolucion”, raporton BBC. Ndërkohë që Ed Miliband ka kërkuar që 16 e 17 vjeçarët duhet të votojnë.

Një foto e Miliband u shfaq në tëitter, kur ky i fundit dilte nga shtëpia e komedianit. Intervista do të publikohet sot. Zoti Brand është bërë një zë i fuqishëm alternative në skenën politike, në fushatën kundër pabarazisë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012142896652222
array(1) { ["section"]=> string(90) "britani-fotografite-tregojne-ed-miliband-duke-dale-nga-shtepia-e-kundershtarit-te-tij-9848" }