Britani, “Seks Ruletë” në festa ku një person është me HIV por askush nuk e di

Publikuar tek: bota, më 20:22 17-05-2016 Britani, “Seks Ruletë” në festa ku një person është me HIV por askush nuk e di

Një lloj i ri tronditës i “Ruletës Ruse” është duke u përhapur me shpejtësi në Britaninë e Madhe dhe mjekët kanë dhënë alarmin.

Bëhet fjalë për disa festa, kryesisht me pjesëmarrjen e meshkujve homoseksualë, të cilët kryejnë marrëdhënie seksuale pa prezervativë, ndërkohë që njëri prej tyre është mbartës i virusit vdekjeprurës HIV, por askush nuk e di se cili është ai.

Një prej tyre është shprehur para kamerave se festat e çmendura ku konsumohen sasi të mëdha alkooli dhe droge dhe ku një person i panjohur është me HIV AIDS, iu jep atyre emocione të forta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E çmendur pas Januzajt, britanikja tenton vetëvrasjen
Papa kritikon Francën, është shumë laike »
Article Logic
Execution time: 0.011152982711792
array(1) { ["section"]=> string(81) "britani-seks-rulete-ne-festa-ku-nje-person-eshte-me-hiv-por-askush-nuk-e-di-40750" }