Britania ALARMOHET nga lëvizja e fundit e Rusisë

Publikuar tek: bota, më 12:03 18-04-2018 Britania ALARMOHET nga lëvizja e fundit e Rusisë Fotot ilustruese

Britania e Madhe është vënë në alarm pasi Rusia ka vendosur të dërgojë një luftëanije të ngarkuar me armatime të rënda përmes kanalit të Anglisë.

Kjo anije e frikshme ka lëvizur në Detin e Zi dhe pasi u fotografua duke kaluar Ngushticën e Gjiblartarit ditën e dielë, pritet që të vazhdojë deri në Atlantik dhe më pas përmes kanalit të Anglisë.

Sipas Daily Star, Ministria e Mbrojtjes po përgatitet për të marrë masat e duhura.

Anija transporton rregullisht armë të mëdha dhe është përfshirë në aksionin e fundit për të ndihmuar diktatorin siraian Bashar al-Assad.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013185024261475
array(1) { ["section"]=> string(55) "britania-alarmohet-nga-levizja-e-fundit-e-rusise-117310" }