Britania del pasnesër nga BE, Parlamenti Europian miraton marrëveshjen dhe i jep lamtumirën me një këngë

Publikuar tek: bota, më 18:55 29-01-2020 Britania del pasnesër nga BE, Parlamenti Europian miraton marrëveshjen dhe i jep lamtumirën me një këngë Parlamenti Europian diskuton Brexit

Parlamenti Europian ka dhënë miratimin përfundimtar për marrëveshjen e daljes së Britanisë nga blloku.

Tashmë pritet që “Brexit” të ndodhë ditën e premte.

Pas miratimit të marrëveshjes “Brexit” me 621 vota pro, 49 kundër dhe 13 abstenim, europarlamentarët shpërthyen në brohoritje dhe nisën të këndojnë “Auld Lang Syne”, një këngë tradicionale skoceze në shenjë lamtumire.

dgfsghsweh3eh.jpg

"Nuk është lamtumirë, është mirupafshim", mesazhi i koalicionit S&D i projektuar në murin e PE

dfhrthj4rj5j.jpg

Disa anëtarë të Parlamentit Europian u shfaqën të emocionuar dhe me veshje që lexonin "Gjithmonë të bashkuar"

Diskutimet në Parlamentin Europian:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070981979370117
array(1) { ["section"]=> string(110) "britania-del-pasneser-nga-be-parlamenti-europian-miraton-marreveshjen-dhe-i-jep-lamtumiren-me-nje-kenge-193520" }