Britania e Madhe e “gjunjëzuar” nga koronavirusi, 563 viktima dhe mijëra të infektuar në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 15:47 01-04-2020 Britania e Madhe e “gjunjëzuar” nga koronavirusi, 563 viktima dhe mijëra të infektuar në 24 orët e fundit (SHIFRAT) Britani e Madhe

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në Britaninë e Madhe, teksa në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 563 persona.

Ndërsa janë 4.324 raste të reja të infektuarish. Numri total i të prekurve shkon në 29.474 dhe të shëruarit janë 135.

Nga 30 janari kur u raportua i prekuri i parë në Mbretërinë e Bashkuar, me Covid-19, numri total i vdekjeve ka mbërritur në 2.352.

Mijëra raste vijojnë të jenë aktive (26.987), ndërsa 163 persona janë në gjendje kritike për jetën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094079971313477
array(1) { ["section"]=> string(117) "britania-e-madhe-e-gjunjezuar-nga-koronavirusi-563-viktima-dhe-mijera-te-infekruar-ne-24-oret-e-fundit-shifrat-200938" }