Britania e Madhe goditet nga tërmeti më i fuqishëm i dekadës së fundit (Video dhe Foto)

Publikuar tek: bota, më 11:48 04-01-2017

Britania e Madhe është goditur nga tërmeti më i madh i rënë dekadën e fundit në vend.

Mësohet se tërmeti ka rënë rreth 100 milje larg bregdetit North Yorkshire dhe ka qenë me magnitudë 3.9 ballë.

Sipas ‘Daily Mail’ ky është tërmeti më i madh i rënë vitet e fundit pas atij me magnitude 5.2 ballë që goditi Market Rasen, Lincolnshire, në shkurt 2008, i cili u ndje edhe në Aberdeen dhe Irlandë.

Dhjetra qytetarë kanë postuar lajmin në twitter lidhur me ngjarjen ku të alarmuar shkruajnë për tërmetin.

Si pasojë e tërmetit nuk ka patur të lënduar dhe as dëme materiale, përveç disa koshave plerash të rrëzuar në tokë nga dridhjet dhe tërheqjes së detit.

angli2.jpgangli4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091390609741211
array(1) { ["section"]=> string(91) "britania-e-madhe-goditet-nga-termeti-me-i-fuqishem-i-dekades-se-fundit-video-dhe-foto-64560" }