Britania e Madhe kundër vizitës së Trump, mbi 1 milion qytetarë peticion qeverisë: Të mos takohet me mbretëreshën

Publikuar tek: bota, më 11:23 30-01-2017 Britania e Madhe kundër vizitës së Trump, mbi 1 milion qytetarë peticion qeverisë: Të mos takohet me mbretëreshën

Mbi 1 milion qytetarë anglezë kanë nënshkruar një peticion online duke i bërë thirrje presidentit të SHBA që të anulojë vizitën shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar.

Peticioni online u lançua të dielën pasdite dhe mori rreth 1,000 nënshkrime menjëherë.

Në peticion thuhet se Trump nuk duhet të lejohet të hyjë në Mbretërinë e Bashkuar, pasi do të vërë në vështirësi familjen mbretërore, e mbi të gjitha anglezët janë kundër deklaratave të tij të ashpra kundër refugjatëve raporton “The Independent”.

Kryeministrja Theresa May njoftoi për herë të parë javën e kaluar, gjatë vizitës së saj në Uashington, se Trump kishte pranuar një ftesë nga Mbretëresha për të vizituar Mbretërinë e Bashkuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria britanike nuk pranon anulimin e vizitës së Donald Trump, peticioni nënshkruhet nga 1 milion njerëz
Kritikohet ashpër Ivanka Trump, fustani mijëra dollarësh shkakton debate të mëdha (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011229991912842
array(1) { ["section"]=> string(117) "britania-e-madhe-kunder-vizites-se-trump-mbi-1-milion-qytetare-peticion-qeverise-te-mos-takohet-me-mbretereshen-67104" }