Britania e Madhe në alarm, shifrat e infektimeve të reja si në kulmin e pandemisë

Publikuar tek: bota, më 20:42 21-09-2020 Britania e Madhe në alarm, shifrat e infektimeve të reja si në kulmin e pandemisë Ilustruese

Britania e Madhe duket se po përballet me një valë të dytë infektimesh nga koronavirusi, pasi shifrat e infektimeve të rreja janë rritur mbi pritshmëritë.

Në 24 orët e fundit në Britani u regjistruan 4368 raste të reja me COVID-19, ndërsa numri i viktimave ishte 11.

Që prej fillimit të pandemisë, numri i të infektuarve është 398.625, ndërsa ai i të vdekurve ka shkuar në 41.788.

Në një deklaratë të ditëve të fundit, kryeministri britanik Boris Johnson ka deklaruar se Britania duhet të jetë gati për valën e dytë të COVID-19, ndërsa Sekretari britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock deklaroi se po shikohet mundësia që në Londër të kufizohen lëvizjet.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011920928955078
array(1) { ["section"]=> string(87) "britania-e-madhe-ne-alarm-shifrat-e-infektimeve-te-reja-si-ne-kulmin-e-pandemise-221166" }