Britania jep alarmin për Luftën e Tretë Botërore, akuzon Rusinë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:48 02-04-2018 Britania jep alarmin për Luftën e Tretë Botërore, akuzon Rusinë Sekretari i Mbrojtjes në Britani, Gavin Williamson

Sekretari i Mbrojtjes në Britani Gavin Williamson shprehet se Vladimir Putin mund të shkaktojë Luftën e Tretë Botërore.

Williamson u shpreh se përdorimi i agjenti nervor për të vrarë ish agjentin rus Sergei Skripal, ishte një përdorim illegal dhe përbuzës i forcës kundër Britanisë, nga ana e rusëve, duke rrezikuar kështu jetën e të pafajshmëve. Sekretari i Mbrojtjes shtoi se Britania duhet ta pranojë tashmë që ka hyrë në një epokë të re lufte e duhet të përballet me rreziqet në rritje.

“Vladimir Putin mund të shkaktojë Luftëne e Tretë Botërore, nëse vazhdon të përpiqet të shkatërrojë, minojë dhe ndikojë vendet anembanë botës. Putin është duke investuar në raketa me rreze të gjatë, duke u mburrur për sistemet bërthamore dhe duke u angazhuar në operacione kibernitike”, është shprehur sekretari sipas mediave vendase.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E tmerrshme në Vlorë, një 14-vjeçar tenton vetëvrasjen (DYSHIMET)
E PAPRITUR/ Policia procedon 8 aktivistët e protestës para Drejtorisë së Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.012667894363403
array(1) { ["section"]=> string(69) "britania-jep-alarmin-per-luften-e-trete-boterore-akuzon-rusine-115404" }