Britania ndryshon kushtet për emigantët, lëshon viza 2-vjeçare, ja kush përfiton

Publikuar tek: bota, më 07:53 07-08-2017 Britania ndryshon kushtet për emigantët, lëshon viza 2-vjeçare, ja kush përfiton

Emigrantët nga Bashkimi Evropian do të kenë lehtësira për të marrë vizë nga Britania e Madhe, thuhet një një raport të publikuar nga Komiteti Këshilllor për Migracionin.

 

Sipas raportit Britania e Madhe pritet të veprojë si Zelanda e Re, Australia dhe Kanadaja për t`u dhënë një status më të veçantë emigrantët midis moshës 18 dhe 30, të cilët mund të paisen me viza dy-vjeçare.

Raporti thotë: “Ka disa arsye pse kemi vendosur këtë moshë, duke qenë se emigrantët më të rinj kanë një shans më të madh për të punuar më gjatë në krahasim me moshat e tjera dhe mund të japin një kontribut më të madh te financat publike, ndërkohë që janë të konsideruar si më të prirur për të pasur sukses”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tmerr, avioni merr flakë më 161 pasagjerë brenda (VIDEO)
Konflikt në Francë, qytetarët nuk e duan si "Zonjë të Parë" Brigitte Macron »
Article Logic
Execution time: 0.021034002304077
array(1) { ["section"]=> string(84) "britania-ndryshon-kushtet-per-emigantet-leshon-viza-2-vjecare-ja-kush-perfiton-88435" }